Nadawanie paczek w aplikacji mobilnej inpost

Nadawanie paczek bezpośrednio w aplikacji mobilnej. Inpost na swoim blogu informuje o kolejnych nowościach wprowadzanych w swojej aplikacji mobilnej. Pierwszym przełomem było wprowadzenie przez Inpost w aplikacji mobilnej, możliwości zdalnego otwierania paczkomatów. Bezsprzecznie jest to bardzo przydatna opcja, a nie tylko swoistego rodzaju „gadżet”. Z pewnością zdalne otwieranie skrytki Paczkomatu nabrało szczególnego znaczenia w dobie globalnej pandemii.

W przeciwieństwie do tradycyjnego rozwiązania nadawanie paczek w paczkomatach jest znaczenie prostsze i nie wymaga nawet drukowania papierowej etykiety. Oznacza to nie tylko duże uproszczenie całego procesu, ale również pozwala na drobne oszczędności. Choćby na papierze i tonerze drukarki.

Jakie paczki można nadać bezpośrednio w aplikacji mobilnej Inpost?

Jak czytamy na blogu Inpostu w aplikacji mobilnej można nadać następujące rodzaje paczek:

  • Gabaryt A (8 x 38 x 64 cm). W tym rozmiarze wyślesz na przykład płytę CD, książkę czy mniejsze ubrania.
  • Gabaryt B (19 x 38 x 64 cm). W tym rozmiarze wyślesz na przykład buty, kosmetyki czy większe ubrania.
  • Gabaryt C (41 x 38 x 64 cm). W tym rozmiarze wyślesz na przykład ekspres do kawy, drukarkę czy konsolę do gier.

Płatności za takie nadanie paczki można dokonać wyłącznie za pomocą 6 cyfrowego kodu BLIK. Jak informuje InPost jest to jedyna możliwa forma płatności w pilotażowej fazie. Z biegiem czasu będą wprowadzenie również inne formy płatności. Wydaje się jednak, że BLIK jest bardzo rozsądnym wyborem.

Jak czytamy dalej na stronie Inpost, cytujemy:

Rozwijamy się cały czas, bo chcemy dostarczać jak najlepszą jakość usług naszym klientom. Wprowadzenie nadań do aplikacji to kolejny krok, który uczyniliśmy, by wysyłka paczek i codzienne korzystanie z Paczkomatów było jeszcze wygodniejsze. Koniecznie wypróbuj nową opcję w aplikacji InPost Mobile! Nie masz jej jeszcze w swoim telefonie? Pobierz ją z oficjalnych sklepów Google PlayApp Store i Huawei AppGallery.

Na dzień pisania tego artykułu aplikacja jest jednak w poprzedniej wersji (w Google Play i AppGallery) i nadawanie paczek bezpośrednio z niej, nie jest możliwe.

Podsumowując to bardzo dobre wieści dla fanów paczkomatów. Będzie można nadawać swoje przesyłki praktycznie o dowolnej porze bezpośrednio spod ulubionego paczkomatu, bez potrzeby posiadania etykiety, drukarki, etc. Jak to właściwie zrobić przeczytajcie na stronach Inpostu: https://inpost.pl/aktualnosci-nadawaj-prosto-z-aplikacji-inpost-mobile-wyslij-paczke-z-paczkomatu-bez-drukowania-0

O tego typu nowościach będziemy pisać w dziale:  technologie i Internet

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj