koniec Endomondo

Endomondo to aplikacja legenda. Jak zapewne Wam wiadomo koniec Endomondo nastąpi jeszcze w tym roku. Swego czasu bardzo popularna aplikacja użytkowa. Prawdopodobnie na rynku znajdowało się wiele lepszych aplikacji. Jednak to ze względu na dość rozbudowane funkcje społecznościowe, jak rywalizacje, wyzwania, etc., Endomodno to aplikacja numer jeden.

Koniec Endomondo – harmonogram

Właściciele serwisu wyłączą go stopniowo. Pierwsze wzmianki o zamknięciu  Endomondo pojawiły się w październiku bieżącego roku. Jako datę zamknięcia serwisu podano dokładnie 31 grudnia 2020 roku. W związku z tym pozostaje pytanie co dalej z użytkownikami i ich danymi. Dane będą przechowywane jeszcze przez jakiś czas i zostaną definitywnie usunięte 31 marca 201 roku. Okazuje się więc, że mamy jeszcze trochę czasu na wybrnięcie z kłopotu. Tak, dla niektórych jest to kłopot, albowiem użytkowali aplikację przez kilka ładnych lat zapisując swoje treningi.

Prawdopodobnie część użytkowników, którzy nie śledzą na bieżąco nowinek  z zakresu aplikacji może jeszcze nie wie wie o fakcie wyłączenie Endmondo. Jednak ci, którzy dbają o częste aktualizacje aplikacji na swoich smartfonach niewątpliwie już się o tym fakcie dowiedzieli. Po ostatniej aktualizacji aplikacja wyświetla stosowną informację. Widzicie to dokładnie na zdjęciu ilustrującym ten tekst. Ekran ten oferuje równiez ocpję „Często zadawane pytania”, która z pewnością okaże się pomocna.

Alternatywa numer jeden

Pierwszą alternatywę dla zlikwidowanego Endomondo podsuwają sami właściciele serwisu. Otóż po po połączeniu Endomondo z MapMyfiFtness (zrknijcie na zdjęcie poniżej) wszystkie treningi w przeciągu kilku dni zostaną wyeksportowane właśnie do MapMyFitness. Opcję znajdziecie w Ustawienia/ Połącz. Zapewne będzie to najlepszą opcją dla wielu z Was.

Endomondo Połącz z MapMyFitness
Koniec Endomodo. Połączenie i synchronizacja treningów z MapMyFitenss

Jak się jednak okazuje funkcja ta nie zawsze działa jak należy. Piszącemu te słowa zadziałała… Średnio. Udało się odzyskać tylko część treningów i to tylko z połowy bieżącego roku. Jak widać dla osób szukających czegoś co działa lepiej, to najprostsze rozwiązanie, nie jest dobrą opcją. Poza tym całkiem spora część innych elementów takich jak: nasze rekordy, plany treningowe, informacje profilowe i ustawienia konta, znajomych, wpisy ze ścianki, komentarze i zdjęcia, wyzwania, przepadnie na zawsze.

Czy istnieją jakieś inne alternatywne aplikacje. Oczywiście, że tak. jest ich wiele i z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Wystarczy poszukać i poczytać na ten temat. Wydaje się, że jedną z podstawowych zalet Endomondo była duża liczba użytkowników. Na tej platformie mieliśmy większość aktywnych znajomych. Dlatego też dobrą opcją będzie skonsultowanie przesiadki da konkretną aplikację właśnie ze znajomymi. Im więcej motywujących znajomych o podobnych pasjach tym lepiej.

Więcej na temat aplikacji fitnesowych przeczytacie w dziale: zdrowie i uroda

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj