nowe obostrzenia

Od soboty 7 listopada wracają kolejne obostrzenia. Sytuacja pandemiczna nie poprawia się i w związku z tym wprowadzamy kolejne obostrzenia. Wprowadzane zakazy obowiązują do 29 listopada. Co będzie dalej pokaże czas. Jeśli uda się wywłaszczyć krzywą zachorowań, to prawdopodobne jest powolne ich znoszenie. Nie bądźmy jednak zbytnimi optymistami, to od nas i naszego zachowania zależy co się dalej wydarzy. Wymieńmy po kolei to co będzie nasz czekało w najbliższych dniach.

W zakresie edukacji: 1. wprowadzimy  nauczanie zdalne w klasach 1-3 (od poniedziałku 9 listopada); 2. przedłużymy naukę zdalną dla uczniów wyższych klas szkoły podstawowej i szkół wyższych;

Według zapowiedzi premiera nauczyciele dostawną wsparcie na nauczanie zdalne w wysokości 500 zł. Rodzice natomiast, otrzymają zasiłki, na dokładnie takich samych zasadach, jak miało to miejsce na wiosnę.

Hotele. Będą dostępne tylko i wyłącznie dla osób w podróży służbowej. Kościoły natomiast będą mogły gościć wyznawców – dokładnie będzie to 1 osoba na 15 metrów kwadratowych.

Handel. Ograniczenie działalności galerii handlowych. Otwarte pozostają jedynie punkty usługowe, sklepy z artykułami spożywczymi, kosmetycznymi, artykułami toaletowymi oraz środkami czystości, wyrobami medycznymi i farmaceutycznymi, artykułami remontowo-budowalnymi, artykułami dla zwierząt, prasą. Limity w handlu:
– w mniejszych sklepach do 100 m kw. będzie mogła przebywać 1 os./ 10 m kw.
– w sklepach o powierzchni powyżej 100 m kw. – limit 1 os./ 15 m kw.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj