chron-swoje-sadzonki-przed-zwierzetami-i-ptakami-–-czesc-1
Bez względu na to, jak bardzo ludzie starają się zachęcić dzikie zwierzęta do odwiedzania i życia w swoich ogrodach. Zawsze będą okazje i/lub części ogrodu, w których ich nie przyjmujemy. Dzieje się tak głównie wtedy, gdy sadzimy młode sadzonki lub gdy zbliża się zbiór jadalnych roślin. Musimy więc zachować równowagę między zachęcaniem dzikich zwierząt a możliwością zniechęcania ich w innym czasie lub w określonych miejscach.Istnieją cztery sposoby ochrony roślin lub upraw przed spustoszenie ptaków i zwierząt; metody te obejmują odstraszacze, osłony i spraye. Tutaj zajmiemy się pierwszym z tych pomysłów.

Większość z tych pomysłów będzie jednak tylko tymczasowym rozwiązaniem, ponieważ większość ptaków lub dzikich zwierząt, początkowo przestraszonych, w końcu przestanie jest przestraszony i powróci i zignoruje lub ominie tę metodę w przyszłości. Pomysł więc polega na tym, aby wykorzystać każdy pomysł tylko przez krótki czas, a później przejść na inny system kontroli.

Odstraszacze

Odstraszacze zwykle polegają na czymś, co zaskoczy wzrok lub słuch dzikich zwierząt, aby przestraszyć je do odejścia.

 • Dzwonki – Jeśli masz jakieś małe tanie dzwonki leżące dookoła lub możesz je kupić tanio, przeciągnij je wzdłuż sznurka na swoje rośliny .
 • Góra butelki
  Pomiędzy palikami wbitymi w ziemię na zewnątrz obszaru należy wbić szereg metalowych lub plastikowych nakrętek na butelki być chronionym. Upewnij się, że mogą się swobodnie poruszać przy najmniejszym wietrze lub w najdelikatniejszym dotyku. Pomaga również, jeśli niektóre z nich mogą grzechotać razem, aby dodać trochę hałasu. Zawiąż jedną co jakiś czas, aby nie mogła się poruszać, to powstrzyma ich migrację do najniższego punktu długości sznurka.
 • Grzechotka do butelek na napoje
  – Częściowo napełnij niektóre butelki po napojach dość lekkim produktem, takim jak ryż lub suszony groszek, włóż tyle, aby w grzechotkę. Następnie zwiąż je sznurkiem zawiązanym na twoich młodych roślinach. Jeśli zwierzęta pukają w nie lub wieje wiatr, wydadzą dźwięk, aby odstraszyć małe stworzenia.
 • Puszka/butelki na napoje – Przywiąż kilka puszek lub butelek wzdłuż sznurka, aby mogły zderzać się ze sobą, aby wydać dźwięk po stuknięciu lub poruszane przez wiatr, aby przestraszyć małe zwierzęta lub ptaki.
 • Whirligigs – Jeśli miej jeden z tych małych wirów z ostrzem, które porusza się na wietrze, dlaczego nie ustawić go w pobliżu twoich roślin, odstraszy ptaki, dopóki wieje wiatr.
 • Jastrzębie – Jeśli nie jesteś dość dobry zarówno w sztuce, jak i w stolarstwie i nie potrafisz zrobić tego sam, prawdopodobnie będziesz musiał wyjść kup jeden z komercyjnie produkowanych Hawkscarers i ustaw go zgodnie ze wskazówkami w paczce, aby odstraszyć ptaki.
 • Latawce – Tutaj Możesz wyjść i kupić mały tani latawiec dla dzieci lub poszukać własnych latawców. Aby pokryć swój latawiec, możesz użyć wszystkiego, od materiału po stary papier do pakowania w folię, folię kuchenną, a nawet plastikowe torby na zakupy. Nawet latawce, które mają tylko kilka centymetrów średnicy, mogą skutecznie odstraszyć, jeśli powiesisz je na wietrze.

 

 • Wstążka – Zgraj lub potnij skrawki jaskrawego lub odblaskowego materiału na małe paski. Zwiąż je, aby owinąć sznurkiem rośliny, które mają być chronione, pozostaw wystarczająco zwisające, aby trzepotały na wietrze, aby przestraszyć ptaki.
 • Strach na wróble – Spróbuj zrobić stracha na wróble, może lub nie będzie skuteczny w odstraszaniu ptaków, ale prawie na pewno stanie się dziełem sztuki krajobrazu i tematem do rozmów po okolicy.
 • Srebrna folia
  – Folia aluminiowa lub zużyty papier do pakowania foliowego, który pocięty na paski i powieszony na sznurku przez obszar będzie odstraszał światło dzienne z każdego stworzenia, które go porusza lub widzi, jak porusza się na wietrze. Lub spróbuj owinąć styropianowe lub pingpongowe piłki w folię i powiesić je w tym obszarze.
 • Wąż wodny/zraszacz – Umieść wąż ogrodowy w mocnej gałęzi owocującego drzewa. Lub przywiąż go do kołka ogrodowego w środku młodych roślin. Zostaw kilka stóp luźnych nad górnym punktem, w którym go zwiążesz. Kiedy zauważysz ptaki opadające na twoje rośliny. Włącz wąż tak mocno, jak możesz. Spowoduje to, że koniec węża będzie trzepotał dość dziko, wytryskując silny strumień wody. To zwykle wystarcza, aby przestraszyć każdego, nie mówiąc już o lokalnej przyrodzie. Powtórz to kilka razy, a ptaki lub dzikie zwierzęta wkrótce nie będą chciały wracać.
 • Dzwonki wietrzne
  – Dlaczego nie spróbować powiesić swoje stare dzwonki wiatrowe w miejscu, które chcesz chronić.
 • Żagle/Proporczyki– Materiał, folia lub plastik ustawione tak, aby trzepotać na wietrze jak żagiel lub proporzec, może skutecznie odstraszać.
 • Windsock – Wypróbuj swój ręka przy tworzeniu własnej miniaturowej wersji skarpety lotniskowej, aby przestraszyć ptaki i zwierzęta linia/suszarka– Jeśli masz rodziny, w której przez większość dni ubrania suszą się na sznurze, a następnie umieść młode rośliny w doniczkach wokół podstawy sznura lub ustaw ruchomą suszarkę do ubrań w pobliżu delikatnych roślin, wypełniając sznury ubraniami i pościelą, które będą trzepotać wokół trochę będzie również skutecznym odstraszaczem ptaków i małych zwierząt.
 • Kule lustrzane-Zakup w obniżonej cenie (tanio) przechowuj lub stwórz własne małe kule lustrzane do powieszenia wi wokół roślin. Te kule lustrzane są wykonane z pudełek lub kulek styropianowych, piłek do ping-ponga itp. i przyklejają do nich wszystko błyszczące i odbijające światło z małych płytek lustrzanych, folii, połamanych kawałków lustra lub tym podobnych. Zawieś je tam, gdzie będą miały okazję łapać i odbijać światło słoneczne.
 • Plastikowe węże– Jeśli masz starego plastikowego węża na dnie starego pudełka z zabawkami, dlaczego nie spróbować umieścić go między roślinami. Chociaż sam nigdy nie próbowałem tej metody, słyszałem o innych, którzy przeklinają ten odstraszacz. Poruszaj się co jakiś czas.
 • Zabawkowe zwierzęta– Co o pomyśle strategicznego umieszczenia realistycznie wyglądającego psa lub kota-zabawki w pobliżu młodych roślin. Teoria mówi, że ptaki lub małe zwierzęta miały już doświadczenie z prawdziwymi kotami i psami, więc unikną jakiegokolwiek obszaru z nimi. (Jest to sugestia teoretyczna, której nie widziałem, ale opiera się na rzekomym sukcesie plastikowych węży). Więc jeśli ktoś ma możliwość wypróbowania tego, proszę o informację o wynikach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj