co-powinienes-wiedziec-o-zonkilach
What you should know about Daffodils

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś wiedzieć o żonkilach, jest to, że mądrze jest wybrać te, które chcesz, podczas gdy wciąż kwitną wiosną. Najlepszym rozwiązaniem jest uważne przeczytanie opisów w katalogach nasion i szkółek na przyszłą jesień.

Drugą rzeczą, którą musisz wiedzieć, jest coś o różnych klasy żonkili, które znajdziesz na liście lub na wystawie. Żonkil to angielska nazwa narcyza. Istnieje wiele kształtów i kombinacji kwiatów oraz wiele odmian dwóch głównych kolorów żonkila – białego i żółtego. Kilka nowych i wciąż drogich wprowadzeń ma w swoich płatkach jasne łososiowo-różowe odcienie, a wiele z nich ma czerwień w filiżankach.

Piękności żonkila nie można ocenić na podstawie ceny. Cena zależy od ilości zapasów dostępnych w celu zaspokojenia zapotrzebowania. Niektóre odmiany produkują nowe cebule bardziej obficie niż inne, a więc szybciej przechodzą od pozycji kolekcjonerskich do ogólnych list katalogowych.

Każdy kwiat żonkila ma centralną część zwaną okiem, koroną, lub trąbka oraz część zewnętrzną zwaną okwiatem, która składa się z sześciu części. To różnice w proporcjach i kolorach tych głównych części określają klasy.

Kup, co możesz. Zamów u renomowanego sprzedawcy i określ dostawę późnym latem. Posadź cebulki zaraz po otrzymaniu. Cebule kwitnące wiosną kwitną tak wcześnie, że nie mają czasu, aby najpierw rozwinąć strukturę korzeni. Aby korzenie miały czas na pełny rozwój przed zimą, należy je sadzić wczesną jesienią, najlepiej sześć tygodni przed mrozem, ale można je bezpiecznie sadzić nawet w grudniu.

Rozsypać ziemię i dokładnie ją sproszkować. Grudkowata gleba może powodować nierówną wysokość łodyg i kwitnienia. Unikaj słabo osuszonych miejsc. Żarówki gniją, jeśli nie są swobodnie opróżniane. Dokładnie wymieszaj zbilansowany pokarm dla roślin i głęboko w glebę.

Wiosenna aplikacja zbilansowanego pokarmu dla roślin (1 łyżka stołowa na galon wody) podana w momencie tworzenia się pąków zwiększy rozmiar kwiatów. Upewnij się, że roztwór zostanie wypłukany do gleby przez dokładne podlewanie. Zostaw je w spokoju, aż kępy będą naprawdę zatłoczone. Lub możesz je podnieść co drugi lub trzeci rok po okresie kwitnienia, podzielić cebulki i przesadzić. Cebulki żonkila są odporne na zimę. Możesz zacząć od kilku drogich; następnie, gdy wykopiesz i podzielisz oryginalne kępy, małe cebulki wkrótce urosną do rozmiarów kwitnących.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj