warzywa,-ktore-mozesz-uprawiac-zima
Nic nie smakuje lepiej niż świeże, chrupiące warzywa w letni dzień. Ale czy wiesz, że lato to nie jedyny czas, kiedy możesz uprawiać świeże warzywa? Większość ludzi myśli, że jeśli mieszkasz w Portland lub w innych zimnych miejscach, ciężko jest cieszyć się świeżymi warzywami przez cały rok.

Ale przy pewnej pomocy i wskazówkach Twoje

letnie warzywa mogą częstować Cię na talerzu w zimie . Zgadza się, możesz cieszyć się ekscytacją związaną ze świeżymi warzywami w zimie!

Istnieje wiele różnych warzyw, które możesz uprawiać zimą spójrz na tę listę, a następnie zdobądź naszą narzędzia ogrodnicze i zajmij się sadzeniem ogrodu zimowego.

5 najlepszych warzyw do uprawy zimą

Cebule

Wierzcie lub nie, ale zimą można uprawiać wszystkie gatunki cebuli, w tym pory i szczypiorek. Cebula rośnie wyjątkowo dobrze w dużych deszczach i chłodach, a zima jest idealna na taką pogodę.

Podczas uprawy cebuli można sadzić ją z nasion lub wyhodować z sadzonek. Wspaniałą cechą cebuli jest to, że gdy ją posadzisz, rosną przez cały rok.

Pietruszka

Zarówno kędzierzawe, jak i liściaste odmiany pietruszki dobrze się rozwijają w zimnych porach roku i rosną przez cały rok. I najlepiej nadaje się do przyprawiania potraw makaronów i sałatek. Tak więc uprawa zimą to duży plus, jeśli lubisz dania dla smakoszy.

Sałata

Sałata wyjątkowo dobrze radzi sobie posadzona w cieniu, co pozwoli wyhodować obfite plony w zimie. Sałatę można sadzić w dwóch miejscach, w doniczce lub w ziemi. Ale bez względu na to, gdzie ją posadzisz, nadal możesz cieszyć się ładną świeżą sałatką przez cały rok.

Szpinak

Wszystkie odmiany szpinaku rosną zimą. Szpinak jest delikatną rośliną uprawną, ponieważ przyciąga szkodniki. Powodem, dla którego zimno jest tak dobre do uprawy szpinaku, jest to, że większość szkodników nie wychodzi w okresie zimowym.

Czosnek

Czosnek to warzywo, które jest dużo w kuchni. Aby czosnek był jeszcze lepszą opcją do uprawy, najlepiej smakuje zimą. Przy uprawie czosnku najlepiej sadzić jesienią, aby z nadejściem zimy czosnek mógł się rozrastać i rosnąć.

Warzywa zimowe, które wymagają trochę TLC

Wiele innych warzyw może rosnąć również zimą; potrzebują tylko trochę dodatkowej opieki. Bardziej masywne rośliny dobrze sobie radzą zimą, podobnie jak zielone liściaste.

Pielęgnacja tych warzyw również nie jest trudna; po prostu potrzebują dodatkowej uwagi. Spójrz na poniższą listę, aby zorientować się, co może się rozwijać w Twoim ogrodzie zimowym.

Chard

 • Rzeżucha

 

Pak Choi

 • Marchew
 • Bób
 • Rzodkiewka

 

  • Bruksela

Rukola

 • Gorczyca
 • Brokuły
 • Jarmuż
 • Kapusta
 • Dynia (rośnie zimą, ale najlepiej rośnie jesienią)

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj