uprawa-poinsecji-w-szklarni
Nadszedł czas, aby uruchomić Poinsecje. Jeśli zeszłoroczne rośliny miały być hodowane przez kolejny sezon, należy je teraz przywieźć z miejsca spoczynku i zapewnić miejsce, w którym dostępne jest maksimum światła. Światło jest niezbędną potrzebą, jeśli Poinsecje mają tworzyć wartościowe przylistki. Brak światła może wskazywać na zdrowo wyglądający wzrost, ale także rozczarowanie na końcu samochodu bardzo małymi przylistkami, a w niektórych przypadkach wcale.

Tak się dzieje, gdy Poinsecja została wybrana jako roślina doniczkowa, udowadniając, jak sądzę, że ta roślina nie nadaje się do ogrodnictwa okiennego. Tak wiele roślin okiennych nigdy nie jest wystawianych na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Struktura wokół nich niezmiennie powoduje cień, który może być porównywalny z rosnącymi roślinami, gdzie niebo jest stale zachmurzone. To, poinsecje, oburzają się.

Gdy jest odpowiednia przestrzeń w szklarni, nie ma powodu, dla którego nie można wyhodować pięknego okazu z rośliny, którą kupiłeś w ostatnie Boże Narodzenie. Przycinanie zeszłorocznego wzrostu z powrotem do dwóch lub trzech stawów lub pąków od podstawy. Jeśli roślina nie została przycięta w spoczynku, prawdopodobnie wzrost mógł rozpocząć się wysoko, podczas gdy dolne pąki są nadal uśpione. Nie wahaj się poświęcić tego nowego wzrostu, ale postaraj się zachęcić do krępej rośliny z młodym wzrostem pochodzącym jak najbliżej podstawy. Wskazane będzie upewnienie się, że drenaż nie jest zatkany, i korzystne będzie usunięcie części starej gleby z wierzchu, zastępując ją dobrą żyzną.

Sadzonki młodego wzrostu mogą być zakorzenione w dowolnym momencie do końca sierpnia. Te ostatnie ukorzenione będą najkrótszymi roślinami na Boże Narodzenie. Wiele osób ma trudności z ich zakorzenieniem. W rzeczywistości niektórzy mężczyźni twierdzą, że zakorzenienie Poinsecji jest miarą umiejętności propagatora. Sukces będzie oczywiście zależał od warunków środowiskowych i rodzaju sadzonek.

Znam jedną panią, która żuje kawałki zeszłorocznego wzrostu na granicy po wschodniej stronie jej domu gdzie ukorzeniają się bez szczególnej troski. Ale młode pędy zakorzenione w szklarni zapewniają materiał do lepszego wzrostu przez całe jesienne miesiące.

Kiedy sadzonki są w trakcie ukorzeniania się, cieniowanie jest bardzo potrzebne, w przeciwnym razie byłyby pewne zwiędnąć, stan, który zwykle oznacza ruinę. Unikaj podlewania w godzinach popołudniowych lub wieczornych, co z pewnością zachęca do pojawienia się grzyba.

Kiedy sadzonki są ukorzenione, po bardziej żywym wyglądzie można stwierdzić, że powinny być w 2 lub 3 calowych doniczkach. Ponownie cieniuj przez dzień lub dwa, aż zacznie się tworzenie nowych korzeni. Przesadzanie do umiarkowanie dobrej gleby zgodnie z wymaganiami do września. Bardzo im się podoba, jeśli wentylatory szklarni nigdy nie są zamykane, gdy temperatura zewnętrzna utrzymuje się powyżej 60.

Gdy przylistki wykażą oznaki kształtowania, podawaj obficie słabym roztworem gnojowicy lub dobrze zalecanego nawozu do roślin doniczkowych. Powinno to jednak ustać, gdy tylko małe kwiatki na terminalu zaczną się pojawiać.

Nasiona cyklamenu wysiewa się zwykle w lipcu lub sierpniu, ale ogrodnikom marzącym o ogromnych okazach takie, jakie można zobaczyć na wiosennym pokazie kwiatów w Nowym Jorku, sugerowałbym, aby siać w czerwcu. Nie jest to trudna roślina do dobrego wzrostu, pod warunkiem, że jest wolna od niszczących roztoczy cyklamenowych.

Przykryj nasiona mniej więcej ich grubością gleby i stań w najchłodniejszej części szklarni do czasu zakończenia kiełkowania, kiedy najsilniejsze rośliny należy wkłuć do płaskiego lub innego pojemnika, w glebę czyli 07 procent pleśni liści lub innej dobrej próchnicy. Nasiona cyklamenu można kupić w osobnych kolorach, fioletowym lub najmniej pożądanym; rośnie szybciej i silniejszy niż ktokolwiek inny. Należy pamiętać, że słabo wyglądające sadzonki jakiegokolwiek koloru nigdy nie wyrastają na duże rośliny.

Kilka jednorocznych roślin uprawianych na zimę w szklarniach można teraz wysiać. Jednym z najbardziej przydatnych do cięcia jest Snapdragon. Przesadź sadzonki zaraz po wykiełkowaniu, aby można było nimi wygodnie manipulować, co będzie ostrożnym sposobem na złagodzenie niebezpieczeństwa zgaszenia typowych problemów związanych z hodowaniem sadzonek lwia paszcza.

Być może Szklarnia nie może być lepiej wykorzystana w czerwcu niż rozmnażanie krzewów do ogrodu. Wiele z najlepiej kwitnących krzewów wiciokrzewu, grochu, róży i niektórych innych rodzin można łatwo ukorzenić z sadzonek zielonych w tym lub przyszłym miesiącu. Wszyscy muszą czuć dumę i radość, jeśli pod koniec kwietnia w ich ogrodzie pojawi się krzak pachnących goździkami kwiatów Viburnum carlesi, zwrócą się do przyjaciela i powiedzą: „Czy nie chciałbyś nosić do domu roślinę, którą rozmnożyłem z tego krzewu?”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj