jak-chronic-swoj-ogrod-zima
Posiadanie ogrodu to piękna rzecz, ponieważ wiąże się z wieloma nagrodami. Wiąże się to również z wieloma obowiązkami i w ten sam sposób, w jaki musisz otrzymywać informacje i zalecenia przy zakupie karmy dla swojego psa, musisz być poinformowany, jeśli chodzi o dbanie o swoje rośliny.

Jeśli patrzysz na swoje rośliny jak dzieci, tak samo jak na psa, sposób, w jaki będziesz się nimi opiekował, sprawi, że będą rosły i rozwijały się, a Ty będziesz być bardzo dumnym ze swoich osiągnięć. Pomaganie im zachować bezpieczeństwo podczas zimy jest jedną z najważniejszych rzeczy, które możesz zrobić, aby pokazać im, jak bardzo Ci zależy.

W jaki sposób zimna pogoda może uszkodzić twoje rośliny?

Po pierwsze, różne rośliny inaczej reagują na zimno, ale większość z nich może doznać uszkodzenia korzeni, mogą doznać uszkodzeń liści, a niektóre z nich mogą nawet umrzeć, jeśli pogoda jest zbyt zimna jak na ich potrzeby.

W przypadku niektórych roślin efekty niskich temperatur można zaobserwować w ciągu kilku dni po uszkodzeniu rośliny. Zwykle stają się czarne, ale w innych przypadkach uszkodzenie można zauważyć już po kilku tygodniach od uszkodzenia.

W przypadku nagłych zmian temperatury, rośliny mogą pękać w korze, zwykle w pobliżu podstawy rośliny. Tego rodzaju uszkodzenia nie są rzadkością – azalie często dostają je bez odpowiedniej pielęgnacji.

Rośliny zimozielone mogą mieć inny problem, jak przesuszenie, czyli wysychanie Zakład. W bardzo mroźne zimy, gdy gleba zamarza poza korzeniową częścią roślin, mogą one wyschnąć. Zwykle dzieje się tak po suchych opadach, gdy gleba nie ma wystarczającej ilości wody.

Jak chronić rośliny przed uszkodzeniem przez niskie temperatury? Istnieją pewne środki ostrożności, które możesz podjąć, aby Twoje rośliny pozostają zdrowe i przetrwają zimę.

Jeśli mieszkasz na obszarach o trudnych warunkach w okresie zimowym świetnym wyborem jest uprawa roślin, które poradzą sobie w takich warunkach. Jeśli chcesz postawić palmę w swoim ogrodzie i masz 14 Fahrenheita na zewnątrz, to oczywiste jest, że palma nie przetrwa zimą.

W okresie jesiennym najlepiej pozwolić roślinom stwardnieć, aby mogły się zaaklimatyzować. Dobrym sposobem, aby im w tym pomóc, jest nie stosowanie nadmiernej ilości azotu w pierwszej połowie jesieni. Nie będzie to stymulować nowego wzrostu, więc roślina będzie miała wystarczająco dużo czasu, aby stwardnieć i łatwo przyzwyczaić się do niskich temperatur.

W ciepłych okresach musisz zapewnić wystarczającą ilość wody, aby korzenie rośliny nie wysychają w okresach chłodnych. Najlepiej więc przygotować je wcześniej, późnym latem, a nawet jesienią, a okresy podlewania powinny być częste.

Możesz chronić swoje rośliny pakując je blisko siebie i przykrycie ich plastikową folią, która ich nie dotknie. Najlepiej to zrobić z roślinami w doniczkach. Możesz także chronić rośliny, owijając je płótnem. Juta ma za zadanie izolować korzenie i utrzymywać je w cieple w tych zimnych okresach. Ważne jest, gdzie je sadzisz, ponieważ zimą możesz mieć ciepłe dni, które mogą stymulować wzrost roślin, a temperatury mogą znacznie spaść w nocy. W ten sposób korzenie zamarzną. Najlepiej unikać niskich punktów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj