Trawa stonoga jest podstawą trawników i podwórek dla wielu właścicieli domów. Trawa stonoga najlepiej rośnie w strefach odporności roślin od 7 do 10 i osiąga wysokość od 1 do 3 cali. Trawa przerzedza się w miarę upływu czasu i ważne jest, aby regularnie nadzorować trawnik, aby utrzymać bujne zielone pole o każdej porze roku. Napowietrzanie to proces wybijania wielu dziur w glebie, w której rośnie trawa. Napowietrzanie trawy jest zarówno korzystne, jak i niezbędne. Umożliwia dostęp wody, tlenu i składników odżywczych do trawy. Dzięki temu Twoja trawa będzie wyglądać jasno i zdrowo.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się o korzyściach z dosiewania i napowietrzania trawnika trawą stonogi!

Dlaczego powinienem napowietrzać i nadzorować swoją trawę?

Napowietrzanie i dosiewanie ma wiele zalet . Napowietrzanie trawy poprawia skuteczność ukorzeniania nasion, a także zwiększa przepływ powietrza i obieg składników odżywczych, tworząc w ten sposób estetyczny trawnik. Trawniki ze stonogami

mogą z czasem wyglądać niejednolicie na niektórych obszarach. Może to być spowodowane tym, że gleba w niektórych strefach roślin jest gęsto upakowana z powodu wysokiego stężenia gliny, przez co trawa nie ma z czasem wystarczającego dostępu do tlenu i wody. Napowietrzanie trawy przed dosiewaniem ma kluczowe znaczenie dla wypolerowanego trawnika ze stonogami.

Dosiew trawy zapobiega utracie jednolitego wyglądu trawnika. Trawa stonoga jest szczególnie podatna na ruch pieszy i obszary ubitej gleby. Trawa stonoga produkuje biegaczy z biegiem czasu, ale aby szybciej wypełnić trudne miejsca, najskuteczniejszą metodą jest dosiew.

Kiedy powinienem zacząć pielęgnować trawę?

Najlepszy czas na napowietrzanie, a następnie pielęgnację trawy to wiosna lub wczesne lato. Dzieje się tak, ponieważ trawa nie zaczęła jeszcze szybko rosnąć. W zależności od klimatu najlepszy czas może się różnić. Im bardziej zbita jest gleba, tym częściej trzeba ją napowietrzać.

Jak napowietrzać:

Wskazówka, o której należy pamiętać: napowietrzanie trawy, gdy ziemia jest miękka i wilgotna, a trawa rozpoczyna fazę wzrostu, pozwalają na największą szansę na sukces.

Krok 1: Wypożycz lub kup napowietrzacz. Możesz również użyć grabi do napowietrzania.

Do wyboru są różne typy aeratorów. Aeratory „rdzeniowe” wkłada się w ziemię i wyciąga dużą wtyczkę uziemiającą. Aeratory „Spike” wbijają w ziemię wąskie pręty. Wykazano, że aeratory rdzeniowe zwiększają ukorzenianie i ekstrakcję wody, podczas gdy aeratory kolczaste nie mają wpływu na zdrowie traw. W razie wątpliwości wybierz aerator rdzeniowy.

Krok 2: Usuń wszystkie zanieczyszczenia z trawnika. Mogą to być chwasty, kamienie i wszelkie inne przedmioty, które mogą zakłócać proces napowietrzania.

Krok 3: Nisko skosić istniejący trawnik. Trawa powinna mieć długość 1 – 1 ½ cala po koszeniu.

Krok 4: Jeśli używasz grabi, zarysuj powierzchnię ziemi, aby ją napowietrzyć. Ziemię należy zgrabić, aż pojawią się luźne kawałki brudu. Podejdź do trawnika grabiąc w równoległych liniach, aż nie będzie już ziemi do zgrabiania.

Jeśli używasz zmotoryzowanego aeratora, najskuteczniejszą metodą zbliżania się do trawnika jest wzór w kratkę. Najpierw skieruj maszynę poruszającą się tam i z powrotem w jednym kierunku. Następnie skieruj maszynę w tę i z powrotem pod kątem prostym (prostopadle) w pierwotnym kierunku.

Jak nadzorować:

Krok 1: Skoś trawnik do długości 1 – 1 1/2 cala.

Krok 2:

Podlewaj trawnik przez 30 minuty lub do momentu całkowitego zwilżenia gleby. Pomoże to nasionom opaść na ziemię po rozsianiu.

Krok 3: Rozsiewaj nasiona na trawniku za pomocą rozsiewacza rozsiewającego lub rozsiewacza ręcznego w przypadku małych obszarów. Rozsiewaj nasiona, poruszając się w tę i z powrotem po trawniku w linii prostej. Gdy trawnik zostanie pokryty, przejdź przez niego ponownie, ale tym razem prostopadle do pierwotnych linii. Dobrą zasadą jest rozsianie około pół funta nasion na 1 000 metr kwadratowy trawnika. W zależności od tego, jak goły jest twój trawnik, możesz użyć nawet 1 funta na 1 000 stopę kwadratową.

Krok 4: Ponownie zgrab trawnik lub rozrzuć resztki trawy, aby zapewnić trawę nasiona pokryte są warstwą brudu. Ma to na celu zapewnienie, że nasiona nie zostaną zdmuchnięte i będą bezpiecznie w ziemi.

Krok 5: Po zasianiu należy dokładnie podlać trawę, aby gleba była wilgotna. Codziennie podlewaj trawę, aż wykiełkują nasiona. Uważaj, aby nie nad wodą, ponieważ może to uszkodzić istniejącą wcześniej trawę stonogi.

Krok 6: Rozważ nawożenie swojej trawy. Nawożenie zapewnia trawie odpowiednią ilość składników odżywczych i redukuje niejednolitą lub żółto zabarwioną trawę. Poszukaj nawozu do trawy stonogi, który ma wyższy poziom azotu i potasu oraz niską ilość fosforu.

Trawa stonoga preferuje pH gleby od 5 do 6,5. Najlepszy nawóz jest zależny od gleby i ewentualnych zmian w użyciu. Przetestuj glebę pod kątem suplementów wapna lub fosforu, a następnie odpowiednio dostosuj. Nawóz do trawy Centipede powinien być stosowany, gdy temperatura gleby na głębokości 4 cali osiągnie 30 stopnie Fahrenheita.

Twoja trawa nie musi być skomplikowana ani frustrująca. Trawa stonoga jest stosunkowo łatwa w pielęgnacji, a odpowiednio napowietrzona i obsiewana może sprawić, że trawnik będzie kwitnąć i jednolity sezon po sezonie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj