co-robic-w-styczniu-ogrodnictwo

 

Co robić w styczniu Ogrodnictwo

Natura odzwierciedla kolor ducha. Piękno nie ogranicza się do pory roku ani do regionu. Ogrody Georgii lub Florydy nieustannie kwitną, ale czy są one piękniejsze niż ogrody północne zimą, gdzie wyobraźnia sortuje piękne maswerki gałęzi drzew na projekty, do których zbliżyło się niewielu artystów, opisując Naturę? Czy Alpy są wspanialsze niż Góry Skaliste; kto może oceniać?

Czytanie w ogrodach jest obok pracy w nich najlepsze. Tulipany kwitną teraz w Holandii naszych książek; odwieczne granice są tym, czym mieliśmy nadzieję, że będą przez całe lato; ogrody katalogów nasion przewidują wszelkiego rodzaju nowe kwiaty, większe, bardziej pachnące io lepszych kolorach. Pracujmy zatem nad urzeczywistnieniem naszych zimowych wizji w przyszłym roku, czytając, widząc i planując.

Północ

PODLEWANIE sadzenie w zimie to dość wymagająca operacja. Osoby rosnące aktywnie powinny mieć najwięcej wody, podczas gdy te, które odpoczywają, mogą sobie poradzić z bardzo małą.

Wilgotność. Rośliny lubią wysoką wilgotność względną i istnieje wiele sposobów na jej osiągnięcie. Domowy ogrodnik, który aspiruje do dobrych roślin domowych, powinien mieć zainstalowany jakiś rodzaj nawilżacza.

Doniczki przeszklone. Massachusetts State College odkrył, że zwykła gliniana doniczka pochłania dużą część wilgoci, którą dostarczamy naszym roślinom, dzięki czemu gleba w doniczce jest dość sucha na dole, dokładnie w miejscu, w którym powinny znajdować się korzenie żerujące.

Mówi nam, że stary pogląd, że rośliny przepuszczają powietrze przez pory doniczki, jest błędny. Jego eksperymenty pokazują, że rośliny rosną znacznie lepiej w doniczkach glazurowanych, pokrytych grubą warstwą farby lub papierowych doniczkach pokrytych jakąś substancją. Zwykłe papierowe doniczki łatwo się rozkładają i pobierają dużą część azotu z gleby. W związku z tym papier powinien być potraktowany lakierem, lakierem lub bakelitem, a roślinom należy podać dodatkowy azot w postaci siarczanu amonu (1 uncja na 1 galon wody), azotanu sody lub innej podobnej substancji.

Rośliny domowe, które Ci się spodobają:
Filodendron, winorośl, która rośnie w słońcu lub w cieniu i przy zbyt małej lub zbyt dużej ilości wody. Bluszcz angielski, prawie tak tolerancyjny jak Filodendron i pełen gracji, gdy jest wytrenowany nad oknem; można ją również uprawiać w zwykłym wazonie z wodą bez ziemi. Draceny można kupić w kwiaciarni i można je znaleźć w wielu różnych odmianach i gatunkach. Wszyscy lubią luźną glebę zawierającą piasek i węgiel drzewny. Paprocie najlepiej rosną na glebie z zbutwiałej darni lub dobrej gleby ogrodowej z dodatkiem pleśni liściastej. Lubią obfitość wody, ale upewnij się, że nie mają mokrych stóp i nie hodują ich w pełnym słońcu.

Rośliny poinsecji
otrzymane w okresie świątecznym mogą być utrzymywane w dobrym stanie poprzez utrzymywanie stałej temperatury. Nigdy nie umieszczaj ich w pomieszczeniu, w którym jest wiatr. Ponieważ rośliny wyglądają na zniszczone, można wstrzymać wodę, aby doniczki wyschły, po czym można je umieścić w piwnicy do maja lub czerwca i uprawiać kolejny rok, po przycięciu i posadzeniu na wiosnę.

Żarówki. Doprowadź do jasnego, chłodnego miejsca o około 50 stopnie takie jak wczesne tulipany, hiacynty i narcyz. Do uprawy cebul w pomieszczeniach.

Aby wymusić rabarbar, kopać teraz kilka kęp korzeni, posadź w pudełku i przechowuj w ciepłej piwnicy z odrobiną światła.

Cykoria, Czasami nazywana French Endive, może być zmuszona do dobrego wzrostu w ciepłej piwnicy. Czy kiedykolwiek próbowałeś trzymać w domu garnek z pietruszką?

W garażu.
Spójrz na przechowywane bulwy i cebule, aby upewnić się, że są w odpowiednim stanie i nie są zbyt suche. Wiele korzeni, gdy nie są przechowywane w ziemi lub w mchu torfowym, staje się bardzo suche i nawet w tak późnym terminie dobrze jest umieścić je w wilgotnym, ale nie mokrym piasku, mchu torfowym lub glebie. Jeśli z drugiej strony zauważysz zgniliznę w tych cebulkach, to bez wątpienia jest to spowodowane zbyt wilgotnymi warunkami i dobrze jest wyjąć cebulki i przechowywać je w suchszych warunkach, być może wycinając zgniliznę i odkurzając przeciętą powierzchnię odpylanie siarki lub część nowego pyłu formaldehydowego, który niedawno pojawił się na rynku.

Narzędzia.
Przejrzyj wszystkie narzędzia. Pomaluj wszystkie metalowe części, aby zapobiec rdzewieniu. Niektórzy ludzie w przeszłości używali głębokiej skrzyni wypełnionej piaskiem, na którą wylewa się stary olej ze skrzyni korbowej. W ten oleisty piasek wbijane są narzędzia, które oczyszczają je i zapobiegają rdzewieniu.

Opryskiwanie drzew i krzewów owocowych na łuskę powinno się odbyć jeszcze tej zimy.

Drzewa i wiecznie zielone.
Fajnie jest móc dzwonić do wiecznie zielonych a drzewa poprawne nazwy. Chcemy nazywać naszych sąsiadów po imieniu i nie nazywać ich sąsiadami z sąsiedztwa.

Przycinanie drzew .
Przestudiuj architekturę swoich drzew. Nadszedł czas, aby przycinać takie gałęzie, które idą w złym kierunku, a także te, które są chore lub martwe.
Parasole a płaszcze. Upewnijmy się, że pamiętamy, dlaczego chronimy rośliny. Nie zabezpieczamy ich przed zamarzaniem.

Cięcie drewna liściastego Krzewy mogą być wykonane w tym miesiącu. Wybierz długie, smukłe gałązki ze swoich goldenbells, weigela, deutzia, privet, mockorange, tamarix. Pokrój je na 8-calowe kawałki i zakop w pudełku z wilgotnym piaskiem lub mchem torfowym. Wraz z nadejściem wiosny wiele z nich zakorzeni się.

Pospaceruj dziś po ogrodzie. Na pewno znajdziesz kilka bylin, które trzeba wepchnąć z powrotem do gleby, miejsce, w którym ściółka została zdmuchnięta, jakieś małe drzewo, które trzeba zakołkować, a także coś, co Cię zachwyci.

Śnieg to jedna z najlepszych zimowych zabezpieczeń. Francuzi zawsze nazywają go „obornikiem ubogich”, ponieważ pobiera azot z powietrza i oddaje go glebie. Ciężki śnieg trwale uszkadza niektóre rodzaje zimozielonych roślin. Zanim śnieg zdąży zamienić się w lód, strzepnij go z wiecznie zielonych roślin.

Zmarznięta ziemia.
Teraz, gdy ziemia jest zmarznięta, możesz dostać do swojego ogrodu skalnego pewne duże skały, które są trudne do zdobycia wiosną, kiedy nie możesz jeździć po rozmokłej glebie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj