ochrona-roslin-i-inne-lutowe-porady-ogrodnicze
Matka Natura może drzemać o tej porze roku, ale to nie znaczy, że ty Móc. Luty to część trudnych prac domowych dla ogrodników, z których wiele jest związanych z pogodą.

Jeśli pokrywa śnieżna w Twojej okolicy jest niewielka, może być konieczne dodanie dodatkowej ściółki, takiej jak gruba warstwa słomy lub zimozielonych gałęzi, do ochrony roślin krajobrazowych. Tylko upewnij się, że nie kładziesz słomy wokół drzewiastych roślin, jeśli myszy są w pobliżu, ponieważ zagnieżdżą się w słomie i zdzierają korę z roślin, co często powoduje obumieranie roślin. Możesz także umieścić drewniane tipi nad cennymi bylinami lub osłonami przeciwwiatrowymi wokół drzew i krzewów w celu ochrony.

Jeśli opady śniegu są obfite, chroń dach między burzami śnieżnymi, aby zapobiec problemom z oblodzeniem które mogą uszkodzić nie tylko dach, ale także rośliny krajobrazowe rosnące pod okapami. Podczas grabienia dachu staraj się nie ciągnąć tego ładunku śniegu bezpośrednio na rośliny krajobrazu poniżej okapu, ponieważ siła padającego śniegu może zmiażdżyć rośliny i złamać gałęzie, chyba że jest już pokryta głęboką warstwą naturalnego śniegu. Ponownie, drewniane ramy w kształcie tipi mogą być twoją najlepszą ochroną.

Aby zapobiec zranieniu roślin przez osiadający śnieg, delikatnie odgarnij śnieg od rośliny łopatą. Następnie rękoma w rękawiczkach ostrożnie usuń śnieg z gałęzi.

Odśnieżając chodniki i podjazdy, połóż śnieg na wieloletnich nasadzeniach, ponieważ jest to dobry izolator. Po prostu unikaj, jeśli to możliwe, nakładania na nie kilku stóp śniegu podczas orki, ponieważ na wiosnę topnienie zajmie tak dużo czasu. I nie zrzucaj na nie śniegu, jeśli dodasz szkodliwą sól.

Zwróć szczególną uwagę na potrzeby ptaków zimowych. Jeśli je karmisz, sprawdzaj karmniki co kilka dni i napełniaj je w razie potrzeby. Nasiona słonecznika z czarnego oleju i białe proso przyciągną do Twojego podwórka kardynałów, szczygły, sikorki czarnogłowe, fioletowe zięby, kowaliki białopierśne i inne ptaki z Vermont. Kukurydza na uchu, łuskana lub popękana jest ulubieńcem wielu innych gatunków, w tym sójek i gołębi żałobnych. Wyłóż ciastka z łojem dla dzięciołów.

Nie zapomnij o okresowym czyszczeniu karmników, ponieważ spleśniałe nasiona mogą powodować choroby ptaków. Wypłucz stare nasiona i zanieczyszczenia, a następnie wyszoruj je mieszaniną wody i wybielacza chlorowego (jedna uncja wybielacza na galon wody). Dobrze wypłucz i pozostaw do wyschnięcia przed dodaniem nowych nasion.

Pomiędzy czyszczeniami, podczas ponownego napełniania zawieszanych podajników, potrząśnij, aby usunąć ubite nasiona. Wyrzuć mokre kępy starych nasion. Codziennie zamiataj kadłuby z podajników platformowych.

Jeśli to możliwe, zapewnij ptakom źródło wody. Podgrzewana wanna dla ptaków jest idealna. Kup taki z automatycznym zaworem odcinającym lub przełącznikiem włączania i wyłączania cyklu cieplnego, który zapobiegnie uszkodzeniu wanny dla ptaków, jeśli wyschnie. Użyj uziemionego gniazdka z trzema bolcami, aby zapobiec możliwości porażenia prądem. Unikaj kąpieli dla ptaków z odkrytym elementem grzewczym, ponieważ może to spowodować poparzenie stóp ptaków, jeśli wylądują na nim. Umieszczenie płaskiego kawałka łupku na elemencie grzewczym (nawet zakrytym) zapewni ptakom ciepłą skałę, na której mogą odpocząć lub napić się, i zapobiegnie przypadkowym obrażeniom.

Aby zapobiec przewróceniu wanienki przez koty, szopy pracze, wiewiórki i inne zwierzęta podczas próby napoju, upewnij się, że wanna jest bezpiecznie umieszczona. Jeśli Twoja wanna dla ptaków ma pustą podstawę, możesz na przykład wypełnić ją piaskiem, aby zapobiec przewróceniu.

W te Walentynki zapomnij o zwykłym bukiecie róż i podaruj małżonkowi lub specjalnemu przyjacielu prezent, który ciągle daje. Zamów krzew róży z katalogu wysyłkowego lub lokalnego centrum ogrodniczego z datą dostawy w czasie sadzenia. Kilka czerwonych do rozważenia to Champlain, jedna z serii Explorer z Kanady, która jest odporna w cieplejszych częściach Vermont, oraz Mister Lincoln, klasyczna czerwona hybryda, która nie jest odporna w większości stanu, świetna róża i krzew na sezon. Do wyboru jest znacznie więcej wytrzymałych krzewów, więc zapytaj ekspertów w lokalnym centrum ogrodniczym z pełną obsługą. A może rozważ podarowanie komuś wyjątkowemu krzewu bzu, rododendronu lub innego łatwego w uprawie krzewu ozdobnego?

Dla mieszkańców mieszkań wybierz kwitnącą roślinę doniczkową, taką jak azalia lub cyklamen. Fiołek afrykański może być idealnym wyborem dla współpracownika w biurze, ponieważ dzięki swoim kompaktowym rozmiarom sprawdzi się na biurku lub parapecie. Rozwija się również pod sztucznym światłem. Ale cokolwiek wybierzesz, pamiętaj o dołączeniu karty z instrukcjami dotyczącymi pielęgnacji.

Oczywiście, jeśli wolisz dawać kwiaty cięte, nie ograniczasz się do czerwieni z długimi łodygami róże. Róże herbaciane są fajną alternatywą i nieco tańszą, jeśli zależy Ci na budżecie. Możesz zamówić je w zwykłych walentynkowych kolorach plus krem, lawenda i brzoskwinia.

Lub podaruj kwiaty z zakodowaną wiadomością. Białe róże oznaczają miłość i piękno, czerwone pasję, a żółte przyjaźń. Żółte tulipany oznaczają, że jesteś beznadziejnie zakochany. Chcesz, aby ktoś wiedział, że jesteś tajemniczym wielbicielem? Następnie wyślij gardenie, które reprezentują tajemniczą miłość.

Poproś kwiaciarnię o stworzenie aranżacji z czerwonych, białych i różowych kwiatów, takich jak czerwone tulipany, białe goździki i różowe róże, w atrakcyjnym wazonie. Lub wybierz coś bardziej egzotycznego, jak bukiet frezji, alstremerii lub czerwonego anturium zaakcentowanego błyszczącymi zielonymi liśćmi. Po prostu spodziewaj się, że zapłacisz trochę więcej za te bardziej niezwykłe, poza sezonowe kwiaty.

Jeśli odbiorcą jest ogrodnik, powiedz „Happy Valentine’s Day” z małym wiklinowym koszykiem wypełnione paczkami nasion warzyw, rękawiczkami ogrodniczymi i innymi przedmiotami związanymi z ogrodem – na przykład znacznikami rzędów. Lub daj zaświadczenie na masaż – do wykorzystania w czasie sadzenia, po tym, jak mięśnie „ogrodnicze” zaczną pracować po raz pierwszy od zeszłego lata.

Chociaż jest jeszcze za wcześnie, aby zacząć większość nasiona w pomieszczeniach – wyjątkami są begonie i bratki, których wzrost zajmuje dużo czasu – jeśli masz ochotę coś wyhodować, posadź mini sad na parapecie. Tylko nie bądź zbyt rozczarowany, jeśli drzewa nie wydają dobrych owoców. Te ogrody w pomieszczeniach służą raczej rozrywce niż jedzeniu.

Zasadź świeże nasiona jabłek w dobrze przepuszczalnej mieszance gleby. Regularnie podlewaj, zapewniaj dużo słońca i przesadzaj, jeśli to konieczne, aby zapewnić wzrost. Przy odrobinie szczęścia do wczesnego lata Twoje małe drzewka powinny być gotowe do sadzenia na zewnątrz.

Luty to także dobry czas na cyber-ogrodnictwo. Najlepiej zacząć od jednej z wyszukiwarek internetowych, takich jak www. google.pl . Wystarczy wpisać temat i kliknąć dowolną z wymienionych witryn, aby przeczytać więcej na wybrany temat. To dobry sposób na poznanie nowych kwiatów, owoców i warzyw; „podróżować” do wielu bajecznych ogrodów na świecie; lub zdobądź pomysły na swój następny ogród. Aby dowiedzieć się więcej o bylinach, odwiedź Perry’s Perennial Pages pod adresem http://www.uvm.edu/~pass/perry/

Jeśli chcesz „porozmawiać” z innymi ogrodnikami, dołączyć do listy dyskusyjnej. Sprawdź Garden Spiders Web http://backyardgardener.com/ gdzie znajdziesz nie tylko linki do grup dyskusyjnych, ale także do baz danych roślin, stowarzyszeń i stowarzyszeń oraz dodatkowe zasoby internetowe na temat ogrodnictwa.

Inne zajęcia na luty: już teraz zaplanuj udział w Vermont Flower Show, które odbędzie się w pierwszy weekend marca w Sheraton Hotel and Conference Center, S. Burlington; kup nową roślinę doniczkową – coś, czego nigdy wcześniej nie próbowałeś uprawiać; zaopatrzyć się w zapasy i powiesić światła do uprawy w przyszłym miesiącu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj