twoja-bozonarodzeniowa-poinsecja-moze-ponownie-zakwitnac
To pytanie często słyszane tuż po rozpoczęciu nowego roku i kolorowych przylistkach na tym ulubionym Bożonarodzeniowe kwiaty zaczęły więdnąć i opadać, pozostawiając tylko chorowite żółte kwiatuszki, które wydzielały lepki sok na parapecie lub kwietniku.

Wiele osób odpowie na własne pytanie, ustawiając poinsecję ganek z tyłu, na którym zimowe wiatry wkrótce zdradzą, co z nim zrobiono. Ale inne odważne dusze będą czule dbać o roślinę przez cały rok, mając nadzieję, że zakwitnie w Boże Narodzenie, tylko po to, by rozczarować się, gdy nie pojawią się żadne kwiaty. To rozczarowanie naprawdę nie jest konieczne, bo poinsecje zakwitną ponownie w okresie Bożego Narodzenia przez wiele lat, jeśli zapewni się im odpowiednią opiekę.

Aby wyhodować jakąkolwiek roślinę kwitnącą, bardzo ważne jest, aby powinien wiedzieć coś o swoim rodzimym środowisku, wymaganiach glebowych, temperaturze i ilości wody, którą najbardziej lubi. Poinsecja to roślina tropikalna. JR Poinsett z Południowej Karoliny przywiózł go do Stanów Zjednoczonych z Meksyku na początku 08 wieku. Jej tropikalne pochodzenie ma wiele wspólnego z tym, co należy zrobić dla Twojej poinsecji, jeśli ma kwitnąć przez kilka lat, a nie tylko jeden.

Tak jak gloksynia, chryzantema i wiele innych inne rośliny; poinsecja potrzebuje długiego okresu odpoczynku. Aby to uzyskać, roślinę należy uśpić. Po zakończeniu okresu kwitnienia należy go umieścić w piwnicy, pustym pokoju, a nawet szafie, gdzie temperatura nie spadnie poniżej zera ani nie wzrośnie 19 stopnie. Wystarczy tylko tyle wody, aby gleba nie wyschła całkowicie. Straci wszystkie liście i będzie wyglądać beznadziejnie, ale jeśli zastosujesz się do tych wskazówek, gdy nadejdzie wiosna, okaże się, że jest bardzo żywy.

Postaw roślinę na zewnątrz na wiosnę nadejdzie, a temperatura wzrosła do 60 stopni lub więcej, zakłócaj długi sen poinsecji, biorąc wyjmuje go na zewnątrz, wyjmuje go z doniczki i umieszcza w nowym, co najmniej o jeden rozmiar większym; używając gleby składającej się z równych części gruboziarnistego piasku, dobrej gleby ogrodowej i pleśni liści. Dodaj obornik w ilości stanowiącej jedną szóstą pozostałych składników. Umieść poinsecję w nowej doniczce z nową ziemią, podlej ją swobodnie i umieść w chronionym, ale dość słonecznym miejscu. Jeśli temperatura spadnie poniżej pięćdziesięciu stopni, chroń roślinę do czasu, aż pogoda znów się ociepli. Zawsze sprawdzaj, czy twoja roślina ma dużo wody w tym wczesnym okresie.

Wkrótce pojawi się nowy wzrost i będziesz mógł stwierdzić, która część łodygi lub łodyg jest martwa. Nawet jeśli nie ma martwego drewna, dobrze jest odciąć dwa lub trzy cale każdej starej łodygi, aby pobudzić boczny wzrost. Nie używaj tych wskazówek do „poślizgnięć”, ponieważ rośliny, które zrobią, będą rosły zbyt wysokie i staną się długonogie.

Kiedy nowy wzrost osiągnie trzy lub cztery cale długości, musisz zdecydować jaki rozmiar chcesz ustawić ponownie, lub możesz rozmnażać jedną lub dwie nowe rośliny z sadzonek. Jeśli twoja stara roślina miała tylko jedną łodygę, ta łodyga powinna zostać przycięta, aż będzie miała tylko cztery lub pięć cali długości. Jeśli twoja stara roślina składa się z kilku łodyg lub gałęzi, każda łodyga lub gałąź powinna zostać poważnie przycięta, aby nie stała się zbyt duża. Prawdopodobnie został wyprodukowany z „poślizgu” lub cięcia i musiał wyprodukować korzenie, zanim mógł zacząć rosnąć. Twoja stara roślina ma już korzenie i przed Bożym Narodzeniem może wyrosnąć, co Cię zaskoczy.

Zostaw roślinę w doniczce

Nigdy nie ustawiaj poinsecji na otwartym terenie. Jeśli to zrobisz, przekonasz się o tym, kiedy wrzucisz je jesienią; straci praktycznie wszystkie liście, a nawet jeśli zakwitnie, kwiat na – bezlistnym patyku nie jest szczególnie piękny.

Dobrze jednak założyć garnek zawierający twoją poinsecję w ziemi w odległości kilku centymetrów od krawędzi. Dzięki temu jego korzenie będą chłodne. Utrzymuj dobrze podlewaną roślinę, ale nie pozwól, aby gleba uległa podmoknięciu. Raz w tygodniu, od momentu „założenia” aż do pojawienia się prawdziwych kwiatów – które są żółte – nakarm poinsecję gnojowicą. To doda wigoru twojej roślinie i nada jaśniejszy kolor przylistkom.

Wczesną jesienią, kiedy temperatura zaczyna spadać poniżej sześćdziesięciu stopni, twoja poinsecja należy do domu, daleko niskie temperatury powodują, że traci liście. Umieść go w nasłonecznionym oknie, gdzie nie będzie narażony na zimne przeciągi.

Wymaga Complete Darkness Poinsecje należą do tej grupy roślin, których czas kwitnienia następuje poprzez skrócenie dnia . Jeśli chcesz, aby twoja poinsecja kwitła w okresie świątecznym, musi mieć co najmniej dwanaście godzin całkowitej ciemności ` w ciągu każdych dwudziestu czterech godzin. Biuletyn rządowy, który zajmuje się tym tematem, mówi: „nawet jedna minuta światła w tym ciemnym okresie zapobiegnie rozkwitnięciu Twojej poinsecji w okresie Bożego Narodzenia”. Może zakwitnąć później lub nie. Nieprzestrzeganie tej zasady jest głównym powodem braku kwitnienia poinsecji. Brak długiego odpoczynku jest na drugim miejscu.

Jeżeli te wskazówki będą dokładnie przestrzegane i Twojej poinsecji nie przydarzy się żaden niefortunny wypadek, rozkwitnie ona nie tylko w następne Święta Bożego Narodzenia, ale z podobnymi leczenie każdego roku, przez wiele świąt Bożego Narodzenia. Pisarz sprawił, że ta sama roślina kwitła przez ponad dziesięć lat, podczas których rosła do ponad sześciu stóp wysokości i każdego roku miała więcej kwiatów, z których niektóre miały ponad stopę średnicy.

Sadzonki poinsecji

Jeśli chcesz wyhodować sadzonki ze swojej starej poinsecji, oto kilka krótkich zasad, które pomogą ci: 1. Kiedy nowy wzrost osiąga długość czterech lub pięciu cali, odcinając sadzonki ze starych pędów ostrym nożem. 2. Umieść każdą sadzonkę w czterocalowym doniczce, do której włożyłeś trochę torfowca lub gruboziarnistego mchu torfowego, a następnie wypełnij dokładnie zwilżonym piaskiem. Jeśli chcesz, użyj hormonu ukorzeniającego. Robić. nie wbijaj swojego cięcia w piasek. Zrób w nim otwór palcem lub kijem. Na koniec mocno dociśnij piasek, połóż na nim szklankę i ustaw w dobrym świetle, ale nie na słońcu. Podlewaj codziennie rano, chyba że dzień jest pochmurny. 3. Później, gdy sadzonka zacznie wykazywać prawdziwy wzrost, przenieś ją do sześciocalowej doniczki, używając tej samej mieszanki gleby, która została podana do zasadzenia starej rośliny. Jeśli chcesz zrobić wspaniały pokaz, możesz umieścić aż dziesięć sadzonek w dziesięciocalowym doniczce. 4. Sadzonki wykonuje się zwykle w lipcu. Nie powinny być wykonane po połowie sierpnia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj