zarządzanie energią w telefonie

Zarządzanie energią w telefonie. Jest to jeden z podstawowych elementów aktualnych systemów Android. Zarządzanie energią pozwala nie tylko efektywniej nią gospodarować, ale przede wszystkim oszczędzać. Ma to niebagatelne znaczenie w urządzeniach mobilnych jakimi są smartfony.

Prawdopodobnie wszyscy chcemy, aby nasze telefony działały jak najdłużej na jednym ładowaniu. Niemniej jednak okazuje się, że automatyczne zarządzanie energią w naszych komórkach w niektórych przypadkach może być szkodliwe. Może szkodzić lub wręcz uniemożliwić nam korzystanie z wybranych aplikacji. Może dla niektórych wyda się o dziwne, ale jest to faktem.

Aplikacja Endomondo zostanie lada chwila wyłączona i wielu z Was poszukało alternatywy. Bardzo często słyszymy narzekania od wielu osób. Piszecie, że aplikacje nie działają poprawnie, gubią sygnał GP lub rejestrują tylko część trasy lub wręcz wyłączają się. Nawet jeśli rejestrują ją całości to w większości przypadków jest to linia prosta, jakby właśnie brakowało sygnału GPS. Okazuje się, że winne nie są wybrane przez Was aplikacje, ale zarządzanie energią w telefonie.

Wasze komórki zbyt agresywnie zarządzają swoimi zasobami. Ma to miejsce zwłaszcza podczas używania aplikacji fitness, które rejestrują za pomocą odbiornika GPS przebytą przez Was trasę. Aplikacja działa w tzw. „tle” z wyłączonym ekranem. Co się wtedy może dziać? W dużym uproszczeniu. System operacyjny telefonu uznaje, że użytkownik nie potrzebuje tej aplikacji (nie patrzy na ekran) lub została uruchomiona przypadkowo i zapomniana. Jednocześnie zużywa jednak dość sporo energii. Android „usypia” taką aplikację, aby oszczędzić nieco energii. Teraz dokładnie widać skąd biorą się przerwy w rejestrowaniu przebytej drogi, czy „gubienie” sygnału GPS. Nie jest to wina aplikacji, czy niewłaściwej konfiguracji, a tylko prawidłowego zadziałania mechanizmu oszczędzającego energię.

Czy można zapobiec oszczędzaniu baterii przez telefon?

Oczywiście, że tak. Istnieje bardzo wielu producentów smartfonów z Androidem i nie sposób powiedzieć dokładnie gdzie w usztywnieniach telefonu znajduje się opcja zarządzania energią. Praktycznie każdy producent i model telefonu ma nieco inna nakładkę na system operacyjny. Naprowadzimy Was tylko na właściwe tory poszukiwać.

Powinniście szukać czegoś na kształt „Ustawienia/ aplikacje i przy każdej aplikacji  „Zarządzanie energią”.

W telefonach Huawei opcja zarządzania energią znajduje się w „Ustawienia/ Aplikacje/ Uruchamianie aplikacji” Odnajduje tam nasza aplikację którą ma nie oszczędzać baterii i po prawej stronie wyłączamy suwaczkiem automatyczne zarządzanie. Przeczytajcie artykuł na ten temat, pomińcie kilka paragrafów o opasach i dojdźcie do właściwej informacji pod sam koniec. Zapraszamy tutaj: https://webinsider.pl/android-optymalizacja-baterii-wylaczenie-dla-wybranych-aplikacji/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj